Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster XL lub nowa Dacia Lodgy
Autor Wiadomość
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-23, 10:56   Duster XL lub nowa Dacia Lodgy

Cześć,
w związku z tym, że na koniec tego roku kończy mi się gwarancja na Dustera, już teraz rozglądam się za nowym SUVem - to ważne. Czy będzie to znowu Duster? Niekoniecznie, od niedawna stan mojej rodziny to 2+2 i odczuwam brak wystarczającej ilości miejsca wewnątrz kabiny.
Dosyć mocno przeszukałem oferty nowych SUVów u autoryzowanych dealerów i niestety, biorąc pod uwagę ceny, dochodzę do smutnego wniosku, że brak jest w gamie Dacii dużego SUVa.

Być może część z Was wie, że na początku 2018 roku pojawiły się pogłoski o możliwej nowej wersji Dacii Lodgy bazującej na Nissanie X-trail.
Link do jednego z artykułów.

I taki model w zasadzie zakończyłby moje poszukiwania. Ale, po długim i żmudnym przeglądaniu wszystkich ofert przedstawiam następujące wnioski, dla kryterium poszukiwania:
- samochód nowy,
- duży, przestronny SUV,
- silnik benzynowy,
- klimatyzacja,
- silnik 4 cylindrowy,
- moc powyżej 120 KM,
- opcjonalnie automatyczna skrzynia biegów.
Jak widzicie po doświadczeniach z Dusterem nie mam dużych wymagań co do wyposażenia samochodu.

1. W cenie do 80 000 zł króluje bezwzględnie Dacia Duster - choć jak mówiłem, brakuje mi już w nim miejsca.
2. w cenie od 80 000 zł do 90 000 zł prym wiedzie Mitsubishi Outlander. Są jeszcze takie auta jak Nissan Quashqai czy Renault Kadjar, ale poza lepszym wyposażeniem i jakością materiałów nie oferują więcej miejsca niż Duster. No może w minimalnym stopniu.
3. W cenie od 90 000 zł do 110 000 zł nie ma nic.
4. I dopiero powyżej 110 000 zł zaczyna się zabawa z fajnymi, przestronnymi, dużymi SUVami. Jak np. Skoda Kodiaq, Seat Tarraco, Honda CR-V, Nissa X-Trail, Renault Koleos. O markach typu VW, Audi czy Toyota nie wspominam.

Takie są wyniki moich poszukiwań i powtórzę, to że brakujący Duster XL lub Dacia Lodgy z wizualizacji z artykułu rozwiązałaby moje problemy. A niestety obecnej Lodgy w ogóle nie biorę pod uwagę.

Dajcie proszę znać jakie jest Wasze zdanie, może jesteście w stanie zaproponować inne modele, może coś przeoczyłem, a może wybijecie mi z głowy inne auto niż Duster ;)
Zapraszam do dyskusji.
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-24, 20:29   

Jest jeszcze Suzuki Vitara, nie sądzę jednak żeby było dużo więcej w nim miejsca, a ceny startują od 80k bodajże.

Nie wiem z czego wynika brak miejsca w środku, u mnie rodzina 2+3, dzieci podejrzewam, że starsze niż Twoje, jeżdżą już bez fotelików, a głównym problemem była przestrzeń bagażowa, ale zainwestowałem w duży box i drabinkę ;) i jest ok.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-24, 21:22   

Siłą Dacii jest cena. Jest tańsza od swoich (+/-) odpowiedników innych marek. A jeśli porównujemy samochody w zbliżonych cenach to inni dają mniej... również miejsca.
Tak więc ciężko Ci będzie ją zastąpić większym autem innej marki bez bardzo wyraźnego zwiększenia budżetu na zakup.
Wyjątkiem od tego co napisałem jest koreański SsangYong. W ich cenniku możesz znaleźć to o czym myślisz. Tylko, że ja o ich autach praktycznie nic nie wiem. Może to mina a może wschodząca gwiazda?
No i przesiądziesz się z auta idealnego (Duster) do zwyczajnego (nieDuster) :mrgreen:

Ps.
mistakos, Vitara jest wyraźnie mniejsza od Dustera. Wiem bo testowałem z myślą o zakupie ale w Dusterze czułem się lepiej.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-24, 22:54   

W temacie Dustera XL, no to może i faktycznie brakuje takiego w gamie. Tylko kwestią otwartą jest, czy producent by na tym zarobił. Dacia "łapie" klientów głównie ceną, a większe auto = droższe. No i może się okazać, że większość będzie wybierała mniejsze (aczkolwiek wystarczające) auta marek bardziej Premium. Z kolei skalkulowanie ceny na poziomie minimalnie wyższym, mogło by spowodować, że ludzie przestaliby kupować zwykłą Dusterkę.

Apropo Ssangyonga - oni akurat ciekawie to rozwiązali swego czasu. Do małego Tivoli "dokleili" dłuższy o (bodajże) 20 centymetrów bagażnik, i nazwali go Ssangyong XLV (że niby nowy model).
Nie wiem jak im się tam kształtowały cenniki, a biorąc pod uwagę niszowość marki, trudno stwierdzić, czy to był tak zwany strzał w 10, czy też nie.

PS. Na bazie Talismana mogliby wypuścić Dacię limuzynę. Coś jak Passat > Superb. Skodziarze sobie (w większości) chwalą te auta, no i na ulicach je widać (w każdej generacji) - czyli i sprzedaż jest.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-24, 23:31   

Kapitan Shinobi napisał/a:
W temacie Dustera XL, no to może i faktycznie brakuje takiego w gamie. Tylko kwestią otwartą jest, czy producent by na tym zarobił. Dacia "łapie" klientów głównie ceną, a większe auto = droższe. No i może się okazać, że większość będzie wybierała mniejsze (aczkolwiek wystarczające) auta marek bardziej Premium. (...)

Tylko, że...
Na dziś najlepiej sprzedaje się największa z produkowanych Dacii :-P

Klient może wybierać pomiędzy tym co chce (ale z "otwieraczem do piwa" na masce) lub tym na co jedynie go stać (ale jak to nazywasz "bardziej premium"). Może i wielu wybierze wariant drugi ale tacy jak my wybiorą Dacię.

Powstanie Dustera XL zależy głównie od tego ilu wg. badań marketingowych Dacii jest potencjalnych klientów jak "Klombik92"(pozdrawiam). Takich co to nie są chętni aby zapłacić ceny "bardziej premium"za dużego SUVa, nie są zachwyceni tym co rynek proponuje w cenach niższych i nie garną się na rynek aut używanych.
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-01-26, 08:38   

klazow napisał/a:
zainwestowałem w duży box i drabinkę
możesz pokazać zdjęcie jak to wygląda.na aucie.
Duster XL jestem kolejnym , który brałby takiego w ciemno jakby teraz się pojawił
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-01-26, 11:11   

pankracy napisał/a:
klazow napisał/a:
zainwestowałem w duży box i drabinkę
możesz pokazać zdjęcie jak to wygląda.na aucie.
Duster XL jestem kolejnym , który brałby takiego w ciemno jakby teraz się pojawił


Hej !!!
To nie ja napisałem.
Autorem tych słów jest mistakos, którego pozdrawiam i o swym braku udziału w próbie zawłaszczenia praw autorskich zapewniam. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-01-26, 13:51   

Muszę nauczyć się cytować. Przepraszam
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-26, 20:02   

mistakos napisał/a:
Jest jeszcze Suzuki Vitara, nie sądzę jednak żeby było dużo więcej w nim miejsca, a ceny startują od 80k bodajże.

Nie wiem z czego wynika brak miejsca w środku, u mnie rodzina 2+3, dzieci podejrzewam, że starsze niż Twoje, jeżdżą już bez fotelików


Suzki Vitara zdecydowanie mniejsza od Dustera, jeździłem jeden dzień Vitarą z 2016 i nie ma podejścia do Dustera. A dzieci mam jeżdżące w fotelikach - fakt. Jak za pasażerem mam nosidełko wpięte w bazę isofix, to moja żona ma kolana w kokpicie. Z kolei starsze dziecko siedzi w foteliku za mną to ma buty między moimi łopatkami. Może faktycznie gdy dzieci normalnie siedzą bez fotelików już i nogi im dyndają to nie ma takiego problemu.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-26, 20:16   

A wracając do tematu. Skonfigurowałem sobie nowego Dustera za około 75 000 zł, który ma w zasadzie wszystko co możliwe. Ale jak przeglądając oferty znalazłem nowe Outlandery za 84 900 zł, to doszedłem do wniosku, że warto byłoby sprzedać nerkę i jednak wybrać outlandera, który jest znacznie większym i przestronniejszym samochodem, ma pancerny silnik, znacząco lepszą jakość wykonania i wyciszenie kabiny, a wyposażenie w tej podstawowej wersji jest dla mnie zupełnie wystarczające cudów nie potrzebuję. A jak zjedzie się z asfaltu to ten samochód też nie ma się czego wstydzić.

Natomiast gdyby była nowa Dacia Lodgy jak ta na wizualizacji i trzymała by poziom wyposażenia i jakości Dustera... to byłby to ciekawe kąsek.
Dustera dostaniemy w przedziale mniej więcej 40-80 tysięcy zł (wliczając diesla). No to biorąc pod uwagę, że nowa Lodgy miałaby być większym SUVem to mogłaby być dostępna w przedziale 50-85 tyś zł (wliczając diesla) i na pewno każdy znalazłby coś dla siebie i na miarę swojego portfela. A obecna Lodgy w najlepszej benzynowej, 5 osobowej wersji kosztuje około 65 000 zł.

Skoro wszyscy tutaj wybraliśmy Dustera, to kierują nami podobne potrzeby i oczekiwania względem samochodu. Wolałbym oczywiście wydać te 75 tyś na ciut biedniejszego ale większego nowego Lodgy, niż Dustera w najwyższej możliwej wersji wyposażenia. A na pewno nie uśmiecha mi się wydawać ponad 100 000 zł na choćby taką Skodę Kodiaq 1.5 TSI.

Ale w obecnej sytuacji, poza Outlanderem za 85 000 zł, nic innego w rozsądnym pieniądzach nie dostaniemy, oprócz Dustera, biorąc pod uwagę wymagania z pierwszego posta.

A obecne Lodgy żona skutecznie wybiła mi z głowy.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-01-26, 21:29   

Ten Qutlander w tej cenie jest z kiepściutkim silnikiem 2.0 jak na tą masę. Zięć z córką testowali takiego w automacie i szczerze to to wcale nie jedzie. Taka masa samochodu potrzebuje dużo większego silnika.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-01-26, 21:46   

Kolombik 92! Mitsubishi masz z 2019. Dustera z tego roku też kupisz taniej. Poza tym musisz brać to co mają na stanie. Tez znalazłem w takiej cenie ALE "papier wszystko przyjmie". Żeby się nie okazało że to "chłyt makekingowy", bo według cennika upust jest mniejszy.Dzwoń, jedź, obejrzyj ,porozmawiaj, przejedź się.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-01-26, 21:58   

Nie jeździłem Outlanderem ale z tego co sprawdzałem wyposażenie jest O.K a dwa litry wolnossące 150KM też ładnie wygląda choć przy tej masie to nie będzie wyścigówka. No i spalanie chyba będzie dużo wyższe. Auto mi się podoba ale za prawie 20 tysięcy mniej kupił bym Dustera w wersii Comfort 130KM + parę dodatków. Twoja kasa ,Twój wybór.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-26, 22:01   

jammo napisał/a:
Ten Qutlander w tej cenie jest z kiepściutkim silnikiem 2.0 jak na tą masę. Zięć z córką testowali takiego w automacie i szczerze to to wcale nie jedzie. Taka masa samochodu potrzebuje dużo większego silnika.


Hej, nie przesadzajmy z tą masą. Outlander jest cięższy od dustera jedynie o 100 kg, a ma dużo większy silnik. Bardzo trwała jest ta jednostka 2.0 benzyna. A teraz mam 1.6 i ten poziom dynamiki mi wystarcza. Automat w tym Outlanderze to CVT, ze wszystkimi wadami i zaletami tej skrzyni. W manualu jazda jest zgoła inna i dynamika również.

Oczywiście, że Dustera kupię taniej, ale najważniejszy argument dla mnie to przestrzeń wewnątrz, a outlander ma jej ogrom, a ma też sporo innych plusów. Jest to typowy kanapowóz, a ja właśnie takiego potrzebuję. I to co oferują salony z placu jest dla mnie do zaakceptowania. Jedyny dodatek to dodanie czujników parkowania i w salonie kosztuje to 1000 zł z montażem na jedną stronę. Czyli dołożenie czujników przód i tył to dodatkowe 2000 zł.

EDIT:
Ech, chyba sam siebie próbuję przekonać do tego Outlandera...
Na szczęście mam jeszcze kilka dobrych miesięcy do rozmyślań.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-01-26, 22:16   

Nie chcę Cię poganiać ani martwić ale mówimy o autach na wyprzedaży rocznika. To chyba nie masz kilku miesięcy na myślenie. Uważam że te 85 tyś jest ceną atrakcyjną ale to jest 20 tyś upustu. One tam nie będą stać wiecznie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
pomocdrogowakepno.pl/ toyota cennik warszawa
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10