Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gazu Duster!
Autor Wiadomość
Mniszek

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 18 Cze 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-06-18, 19:28   Gazu Duster!

Cześć,

Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem Dustera. Używanego max 3 letniego benzyniaka z gazem. Przeglądam otomoto i urodziło mi się pytanie. Czemu ludzie jak decydują się na nowego Dustera w benzynie to nie biorą odrazu z gazem? Z tego co przeczytałem to kwestia dopłacenia tysiaka za ten gaz. Przecież to się zwyczajnie opłaca.

Jest jakis powód, że tak się dzieje? Jakieś problemy techniczne z tym są w trakcie użytkowania czy coś?
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-06-18, 20:57   Re: Gazu Duster!

Jest kilka powodów :
1 Ludzie boją się gazu
2 Gaz dalej negatywnie się kojarzy z korkiem wstydu a nie z ekologią
3 Niektórzy użuwają auta 2 razy w tygodniu itp
4 Instalacja fabtyczna jest dość kiepska po średnim przebiegu ale to wiedzą tylko wtajemniczeni
5 Polacy są nieoszczędni
Coś jeszcze ?
 
     
pankracy

Marka: Dacia
Model: inny
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 70
Wysłany: 2020-06-19, 09:03   

Gaz nie był od początku oferowany.
Jest garstka ludzi co twierdzą kiedy to się zwróci. Kolega tak przejechał 200tys.km. innym autem w 5 lat, a gazu nie założył.
Gaz to wstyd.
J.w. ludzie są nieoszczędni.
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-06-19, 09:13   

1. Kiedy brałem LPG do Dustera w 2017 r., dopłata wynosiła chyba 3.500 zł. Polityka Renault też nie jest jednorodna: dopłata za LPG do Captura 2000 zł (od niedawna), do nowego Clio 3000 (!), a do Dacii tylko 1000 zł. Może ludzie po prostu nie wiedzą, że są takie warunki.
2. Może być także korek wstydu.
3. Może być też: zastaw się - postaw się.
4. Jakość LandiRenzo nie zachwyca, ale w końcu do 100.000 km lub 3 lat jest gwarancja.
5. Za 1000 zł LPG nie założy nikt, kto z tego żyje - taniocha.
6. Teraz mam na swoim Dusterze 63.000 przebiegu i - odpukać! - nic się nie dzieje (poza wcześniejszymi komplikacjami z iglicą elektrozaworu). Spala 9l/100 z klimą, więc rewelka, szczególnie przy obecnych i niedawnych cenach gazu.
7. Po prostu brać!
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-06-20, 18:44   

No tak.
Dlaczego nie mam instalacji gazowej?
Pewnie trochę przez to, że gdzieś tam "z tyłu głowy" betonowym tradycjonalistą jestem.
Już silnik z turbiną był dla mnie trudny do zaakceptowania.

A bardziej racjonalnie...
Akurat do mojego silnika nie oferowano a i przebiegi mam skromne, więc na korzyść przyszło by poczekać.
Nie zarzekam się, że kiedyś nie założę... ale na teraz nie planuję.

Ps.
A to, że fabryczne instalacje gazowe mają zbiorniki w miejscu na koło zapasowe jakoś zwyczajnie nie podoba mi się.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-06-20, 18:51   

klazow napisał/a:

A to, że fabryczne instalacje gazowe mają zbiorniki w miejscu na koło zapasowe jakoś zwyczajnie nie podoba mi się.

Moja dobra instalacja LPG tyż mo butle w miejscu koła , żaden problem :mrgreen:
Zapasówka w bagażniku mi nie przeszkadza w końcu wiem że jada za 16 zł /100 km , cena coronavirusowa już nie aktualna :roll:
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-06-20, 19:27   

LESNICZYy napisał/a:

Zapasówka w bagażniku mi nie przeszkadza...


Też tragedii z tego nie robię. Na codzień w bagażniku Dustera miejsca jest dość, a w trasę z walizkami zestaw naprawczy starczy.Tak tylko zauważam, że jeśli gdzieś tam w szefostwie Dacii wymyślili, że Dustery z gazem mają robić im sprzedaż, to mogli by coś co się odróżnia od aut zmodyfikowanych oferować. Taki pierwszy pod gaz zaprojektowany i wyprodukowany samochód.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-06-20, 19:31   

klazow napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:

Zapasówka w bagażniku mi nie przeszkadza...


Też tragedii z tego nie robię. Na codzień w bagażniku Dustera miejsca jest dość, a w trasę z walizkami zestaw naprawczy starczy.Tak tylko zauważam, że jeśli gdzieś tam w szefostwie Dacii wymyślili, że Dustery z gazem mają robić im sprzedaż, to mogli by coś co się odróżnia od aut zmodyfikowanych oferować. Taki pierwszy pod gaz zaprojektowany i wyprodukowany samochód.

Duster jest/było tanim autem więc nie ma co się spodziewać fajerwerków :mrgreen: .
Bierz życie jakie jest ;-) 8-)
 
     
Janus

Marka: Dacia
Model: Duster II
Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 16
Wysłany: 2020-06-28, 19:31   Re: Gazu Duster!

Mniszek napisał/a:
Cześć,

Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem Dustera. Używanego max 3 letniego benzyniaka z gazem. Przeglądam otomoto i urodziło mi się pytanie. Czemu ludzie jak decydują się na nowego Dustera w benzynie to nie biorą odrazu z gazem? Z tego co przeczytałem to kwestia dopłacenia tysiaka za ten gaz. Przecież to się zwyczajnie opłaca.

Jest jakis powód, że tak się dzieje? Jakieś problemy techniczne z tym są w trakcie użytkowania czy coś?


Nie porównuj LPG w silniku 1.6 16V i np: w 1.0 TcE. Jednostka turbo jest bardziej wymagająca dlatego że jest bardziej wysilona i obciążona, a zasilanie benzyną chwilami jest wręcz zalecane z uwagi na... chłodzenie silnika. W takich silniczkach małych z turbo nawet jeżeli pojawia się LPG, to zazwyczaj instalacja jest tak ustawiona że przy dużych obciążeniach (czytaj obroty powyżej 3-3,5tys/min) auto automatycznie przechodzi na benzynę. Chyba w Skodzie kiedyś taka afera była że ludzie pokupowali auta z fabrycznym gazem a one dużo benzyny paliły.... :P

Poza tym o ile z tego co czytałem 1.0TcE ma wtrysk pośredni czyli do kolektora ssącego i można tam dołożyć wkrętki wtryskiwaczy gazu. Silniki 1.3TcE mają wtrysk bezpośredni do cylindra i tutaj z LPG nie jest już tak prosto. Oczywiście po gwarancji można modzić i montować hybrydy LPG z dotryskiem benzyny ale czy to się opłaci???
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-07-01, 22:09   

Mniszek, ja nie mam LPG, bo akurat wyrzucili z oferty i mocno żałuję, bo LPG było jednym z założeń przy kupnie auta. Akurat na przełomie 2018/2019 dacia bardzo kombinowała z cennikami i zamówić się 4WD z LPG nie dało.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-07-02, 11:43   

Kupiłem nowe z gazem pomimo tego, że nie muszę dużo jeździć. Wolę raz wydać by potem mieć oszczędności.
_________________
Witek
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-07-05, 20:17   

Witek1952 napisał/a:
Kupiłem nowe z gazem pomimo tego, że nie muszę dużo jeździć. Wolę raz wydać by potem mieć oszczędności.

Twój wybór ale robiąc kilka tysięcy km na rok nie opłaca się .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
firany opole http://tom-bud.info.pl/ Przegląd instalacji gazowych - http://darek-hydraulik.pl/instalacje-gazowe/ okna
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10