Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr kabinowy DDII
Autor Wiadomość
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2020-07-23, 08:39   Filtr kabinowy DDII

Filtr znajduje się "przy stopach" pasażera. To ramka z plastikowym krzyżem, na prawo od żółtego zygzaka. Wkład filtrujący jest w ramce. Strzałka przepływu powietrza na filtrze musi skazywać kierunek od grodzi silnika do kabiny.

Mój filtr po roku i po 14000km był czarny.

Pozdrawiam,
Michał

filtr_kab.jpg
Plik ściągnięto 1080 raz(y) 234,93 KB

 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-07-23, 13:02   

No to mój, po niecałych pięciu tysiącach, pewnie był w lepszym stanie... :shock:
Przy najbliższej chwili czasu, zobaczę czy łatwy jest do niego dostęp i napiszę o wrażeniach i spostrzeżeniach.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2020-07-23, 13:08   

Viktor napisał/a:
No to mój, po niecałych pięciu tysiącach, pewnie był w lepszym stanie...
Nie przebieg jest ważny a warunki w jakich go robisz.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-07-30, 07:02   Re: Filtr kabinowy DDII

mikeleft napisał/a:
Filtr znajduje się "przy stopach" pasażera. To ramka z plastikowym krzyżem, na prawo od żółtego zygzaka. Wkład filtrujący jest w ramce. Strzałka przepływu powietrza na filtrze musi skazywać kierunek od grodzi silnika do kabiny.

Mój filtr po roku i po 14000km był czarny.

Pozdrawiam,
Michał


U mnie tez to tak wygląda. Ale nie próbowałem go wyciągnąć, bo nie chcę czegoś uszkodzić. Łatwo się go wyciąga? Są jakieś 'zatrzaski'... ?
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-07-30, 11:25   filtr kabinowy DD II.

Viktor filtr w DD II nieco różni się od tego z poprzedniej wersji, czyli od DDI a mianowicie tym, że tam filtr był usztywniony taką plastikową ramką, natomiast tutaj filtr jest wykonany całkowicie z papieru , przez co jest giętki i podatny na zginanie. Sprawa druga to taka, że otwór do kasety tego filtra jet nieco mniejszy od samego wkłady filtra dlatego trzeba ten filtr przy wyciąganiu i wkładaniu trochę zgiąć, ale nie ma obawy, nic się z nim nie stanie. Masz tu fotki na których jest pokazany filtr1 z wersji Dustera 1 i filtr 2 z wersji DD II. Istotna sprawa jest taka, że filtr w DD2 nie zawsze jest biały , zreszta widać to na zdjęci, co może czasami sprawiać wrażenie , że jest brudny, a w rzeczywistości może nie być jeszcze tak źle.

Filtr 1.PNG
Plik ściągnięto 107 raz(y) 62,02 KB

filtr Duster II.PNG
Plik ściągnięto 108 raz(y) 325,89 KB

 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-07-31, 09:29   

^^^
Dziękuje za tą rzeczowa odpowiedź. W takim razie, daruję sobie zaglądanie do niego, bo jego 'szarość' mogę np uznać za zużycie, czyli brak wymiany... Mogę się nie potrzebnie zdenerwować. :)
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2020-08-10, 21:08   

Filtr z węglem aktywnym przecież też jest taki czarnawy, a bez węgla ma kolor bibuły.

Zużyty, brudny filtr (np. niezmieniany) będzie się wyróżniał dodatkowo dużą ilością innych zanieczyszczeń (kawałki pokruszonych lisci, nasionka, cześci owadów itp.)
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-11, 07:17   

Bogdan Misiek napisał/a:
Filtr z węglem aktywnym przecież też jest taki czarnawy, a bez węgla ma kolor bibuły.
...


Czyli mamy tam włożone takie właśnie filtry z węglem, czy jest ich kilka rodzajów, np 'zwykłe'? I wtedy w czasie tych przeglądów gwarancyjnych które z nich wkładają? W wydruku, w pozycji filtr kabiny jest tylko kod '0025'. On oznacza, jaki jest jego rodzaj?
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2020-08-24, 08:51   

Viktor napisał/a:

Czyli mamy tam włożone takie właśnie filtry z węglem, czy jest ich kilka rodzajów, np 'zwykłe'? I wtedy w czasie tych przeglądów gwarancyjnych które z nich wkładają? W wydruku, w pozycji filtr kabiny jest tylko kod '0025'. On oznacza, jaki jest jego rodzaj?

To co włożą Ci na serwisie zależy od Ciebie (jeżeli spytają jaki chcesz), bądź włożą taki jaki mają najbliżej (żeby się nie nachodzić) :mrgreen:
Filtry można bardzo łatwo dopasować na stronach producentów, np. Filtron :
filtry do Dustera: https://filtron.eu/pl/znajdz-filtr?vehicleType=cars&vehicleMake=DACIA&vehicleModel=DUSTER+II&action=showSubmodelList&formType=1
filtry do 1,6 SCe, taki jak Twój: https://filtron.eu/pl/znajdz-filtr?action=showSubmodelFilters&formType=1&vehicleMake=DACIA&vehicleModel=DUSTER+II&vehicleType=cars&vehicleSubmodel=1.6+SCe+115&prodFrom=1%2F2018&hp=114&cc=1598&kw=84&engType=H4M
chyba, że masz DD I : https://filtron.eu/pl/znajdz-filtr?action=showSubmodelFilters&formType=1&vehicleMake=DACIA&vehicleModel=DUSTER+I&vehicleType=cars&vehicleSubmodel=1.6+SCe&prodFrom=6%2F2015&hp=114&cc=1598&kw=84&engType=H4M
Filtr z aktywnym węglem różni się tym, że ma dodaną literkę "A" i cena jest nieznacznie wyższa.
Ostatnio wymieniłem u siebie na K1321A, za który zapłaciłem ok.30 zł. + wymiana ok. 3 minuty.
W serwisie na przeglądzie, zażyczyli sobie za filtr z aktywnym węglem 125 zł. :shock: + wymiana. Podziękowałem.
_________________
Pozdrówka.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-26, 09:16   

Nerrob napisał/a:

(...)
Ostatnio wymieniłem u siebie na K1321A, za który zapłaciłem ok.30 zł. + wymiana ok. 3 minuty.



W przyszłym roku, chyba tez sobie już sam wymienię.
Nadal nie wiem, czy tą 'kasetę' z filtrem, się łatwo wyciąga, czy 'sposobem'...
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2020-08-26, 10:26   

Viktor napisał/a:

Nadal nie wiem, czy tą 'kasetę' z filtrem, się łatwo wyciąga, czy 'sposobem'...

Powiem szczerze, po przeczytaniu wielu wątków na naszym forum, podchodziłem do wymiany filtra kabinowego jak przysłowiowy pies do jeża, odwlekałem, myślałem, kombinowałem i dopiero gdy usłyszałem w serwisie, ile sobie życzą za filtr i wymianę - natychmiast się do tego zabrałem i tak jak napisałem, wymiana zajęła mi 3 minuty. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nie ma żadnych śrubek, jest tylko zatrzask, który podważam i zaślepka jest już w ręku, potem tylko pociągnięcie filtra i już połowa roboty za nami. Wyciągnięcie odkurzaczem ewentualnych śmieci z obudowy filtra, włożenie nowego, zaślepka - trzask, i minęły 3 minuty. :mrgreen:
_________________
Pozdrówka.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-29, 07:16   

Nerrob napisał/a:

(...)
jest tylko zatrzask, który podważam i zaślepka jest już w ręku, potem tylko pociągnięcie filtra i już połowa roboty za nami. Wyciągnięcie odkurzaczem ewentualnych śmieci z obudowy filtra, włożenie nowego, zaślepka - trzask, i minęły 3 minuty. :mrgreen:


U mnie tak to wygląda. Ten zatrzask to pewnie jest nad żółtą strzałką. A w górnej części, 'to coś' (strzałka niebieska), to też jakiś drugi zatrzask? (Żółty kolor strzałki, pokaże się dopiero po kliknięciu na zdjęcie)

zatrzaski.jpg
Plik ściągnięto 521 raz(y) 147,02 KB

 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-09-01, 14:02   

Ten plastik, czy jak kto woli zatrzask, który pokazuje ta niebieska strzałka nie ma nic wspólnego z demontażem tej pokrywy do filtra kabinowego. Jednak u ciebie na tym samym zdjęciu widać dokładnie u góry po prawej stronie ten srebrny łebek od wkręta, który trzeba wykręcić przed demontażem tej pokrywy. Ja mam Dustera z 2018r i też mam ten wkręt. Demontowałem już go osobiście jak ściągałem tą pokrywę, aby wyciągnąć filtr, wiec potwierdzam to na 100%. Po tym co pisał wyżej kolega, że ma pokrywę filtra montowaną na samych zatrzaskach, myślałem, że może w tych nowszych rocznikach Duster II, czyli 2019- 2020 coś konstruktorzy zmienili, ale chyba raczej jest to samo.
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2020-09-18, 18:45   

Wychodzi na to, że Rumuni na mnie przyoszczędzili, faktycznie jest miejsce, otwór na zabezpieczający wkręt, ale niestety, nie miałem go od nowości, dlatego napisałem w poprzednim poście, że tylko klik, klik i filtr wymieniony.

zagłucha 1a.jpg
Plik ściągnięto 198 raz(y) 236,55 KB

_________________
Pozdrówka.
 
     
waw

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 35
Wysłany: 2021-09-03, 10:47   

ja nagralem kiedys filmik jak wymienic filtr w DD II
https://www.youtube.com/watch?v=w4-nDHRbCko
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12