Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster klimatyzacja
Autor Wiadomość
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-23, 09:11   Duster klimatyzacja

Witam
Po dzisiejszej trasie mam małe pytanie bo chyba mam coś nie tak z klimatyzacja :( po godzinie jazdy przestaje lecieć zimne powietrze chociaż klima włączona :( wyłączę ja na 5-10 minut i znowu włączę i jest oki. Mial ktoś taki przypadek ?

to bylo w sierpniu 2013 i wtedy wymienili czujnik temperatury od klimy a wczoraj było tak :(

Wracając wczoraj z dluzszego weekendu po 2 godzinach jazdy z nawiewów zaczeły leciec grudki śniegu wiec znowu auto do ASO idzie :(

czyli znowu to samo ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-23, 12:10   

Też miałem podobne zjawisko. W serwisie tłumaczyli to jakimiś czopami lodowymi. Nigdy w żadnym innym samochodzie nie spotkałem się z podobnym zjawiskiem. Może to wynik bardzo małej wydajności klimy w Dusterach (tylko 480 g czynnika chłodzącego, czyli 60 proc. tego, co w Octavii)? Chłodzenie w DD bardzo marne, grzanie też nie najlepsze. Nigdy nie spotkałem się z żadnymi grudkami śniegu z nawiewów.
Kolejne dziwne zjawisko w DD to dźwięk - syk - towarzyszący włączaniu klimy. W żadnym innym samochodzie tego nie miałem.
Będę temat klimy kontynuował w serwisie, jak tylko zrobi się cieplej.
_________________
Piotrek
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-04-23, 15:52   

Nie ma co porównywać dustera do innego auta.

Kolega ma za mało czynnika chłodzącego i dlatego są takie efekty tylko czym jest to spowodowane, ja miałem fabrycznie za mało auto odebrałem 2-3 lipca coś koło tego 4 pojechałem nad morze pogoda upalna czyli wstrętna dla mnie i dupa klima siedzi:) po powrocie musiałem podjechać do aso bo mimo tego że sam sie tym zajmuje to wiadomo gwarancja po sprawdzeniu okazało się że brakuje około 100 gram klima została nabita taką wartością czynnika jak powinna i działa do dziś prawie dwa lata tylko sam sobie czyszczę układ

A co do ogrzewania to nie jest źle ale mogło być lepiej z tym że ja mam LPG wiec parownik trochę ciepła wciąga:)
_________________
FAS objawy
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-23, 16:06   

mój ma 4 mies i też syczy jak się klimę włącza, coś tam mrozi ale w sumie jest za ciepło więc ciężko ocenić jak będzie chłodziło przy 30st. C.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-24, 08:11   

Dusterklub napisał/a:
Nie ma co porównywać dustera do innego auta.
Kolega ma za mało czynnika chłodzącego i dlatego są takie efekty (...) sam sie tym zajmuje


Jak najbardziej należy porównywać różne auta!
Nie wiem, do którego "kolegi" pisałeś. W moim aucie ważono czynnik chłodzący (stąd wiem, ile go jest) i osuszano. Mówiąc krótko, wszystko powinno być OK. A nie jest - klima jest za mało wydajna i zdarzało się jej wyłączać (wysoka temperatura na zewnątrz, długi czas ciągłej pracy, czyli np. w trasie), jak to opisał powyżej Kolega.
Skoro znasz się na klimach, to napisz, skąd to wyłączanie, dlaczego powstaje ten - jak to ujął serwis - czop lodowy, bo nie rozumiemy. I czy jest sposób, by to zjawisko wyeliminować?
Czy w układach klimatyzacji DD są osuszacze czynnika chłodzącego? Może trzeba je wymieniać co jakiś czas? Jak czyścisz klimę? Ozonem? czymś innym?
_________________
Piotrek
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-04-24, 10:35   

Nie ma co porównywać dustera do innego auta.
Kolega ma za mało czynnika chłodzącego i dlatego są takie efekty (...) sam sie tym zajmuje

I nie zmienię zdania skoda ma inna sprężarkę wydajniejsza itd a duster niestety jak się uda robiłem już inne po gwarancji i czynnika mają jak się uda i wiem co mówię zadzwoń do serwisu i jak trafisz na gościa co się podzieli informacją to Ci powie że z klimą w DD to jest różnie.

Klimę czyszczę ozonatorem lub piankami jak się klienci upierają że tym jest lepiej.
_________________
FAS objawy
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-24, 10:44   

Dusterklub napisał/a:
Nie ma co porównywać dustera do innego auta.
Kolega ma za mało czynnika chłodzącego i dlatego są takie efekty (...) sam sie tym zajmuje

I nie zmienię zdania skoda ma inna sprężarkę wydajniejsza itd a duster niestety jak się uda robiłem już inne po gwarancji i czynnika mają jak się uda i wiem co mówię zadzwoń do serwisu i jak trafisz na gościa co się podzieli informacją to Ci powie że z klimą w DD to jest różnie.

Klimę czyszczę ozonatorem lub piankami jak się klienci upierają że tym jest lepiej.


a dawales wiecej niz poroducent zaleca czy tle co trza ????
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-24, 10:50   

Dusterklub napisał/a:
Nie ma co porównywać dustera do innego auta.
Kolega ma za mało czynnika chłodzącego i dlatego są takie efekty (...) sam sie tym zajmuje (...) I nie zmienię zdania

Jak rozumiem, nie potrafisz wytłumaczyć, skąd w DD syk przy włączaniu klimy i co to jest "czop lodowy" (a może to tylko jakieś "mityczne" określenie, które zastępuje w serwisie zdanie: "nie umiemy z tym nic zrobić i się pan odwal"), skąd i gdzie się bierze.
Oczywiście, że DD jest zupełnie wyjątkowy!!! Jak tu w ogóle porównywać do czegokolwiek?! ;-)
Zdania na jaki temat nie zmienisz? Nie rozumiem...
Szkoda, że po prostu nie odpowiadasz na pytania dotyczące spraw technicznych, na których się znasz. Wyjaśnienia fachowca bardzo by się nam przydały, choćby w rozmowach z serwisami.
_________________
Piotrek
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-04-24, 14:40   

Odpowiadam bo może chaotycznie odpowiedziałem :) wcześniej i nie wyciągnąłeś odpowiedzi z mojego posta, syczy bo jest za mało czynnika w układzie(nieszczelny układ) a czop lodowy tak sobie nazwali bo pierwsze słyszę o tym:) lód robi się z powodu niedostatecznej ilości czynnika co za tym idzie klima działa nie prawidłowo.

Musisz ich naciskać w serwisie aby sprawdzili szczelność układu pod azotem:) jak wytrzyma niech ci nabiją tyle czynnika ile ma być( nie pamiętam ile a nie mam jak spr bo jestem na urlopie) ja tam mam parę gram więcej i na 2 biegu mi schładza auto jak powinno być miałem też octavię i wiem jak tam klima działa i jaka jest sprężarka i dlatego Ci pisałem że nie ma co porównywać tych układów klimatyzacji:).
_________________
FAS objawy
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-04-24, 14:45   

BoloSr napisał/a:
a dawales wiecej niz poroducent zaleca czy tle co trza ????


Mam parę gram więcej 15-25 nie powiem Ci dokładnie ile
_________________
FAS objawy
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-24, 19:44   

No i ASO sie nie popisało :(
Auto oddali takie jakie bylo nic nie zrobili jedynie potwierdzili to co sie dzieje i poszla informacja do centrali do Francji a tam jak sie okazuje jest to znana i narzie nie wiedza jak to rozwiazac :( wiec bede musial czekac na akcje przywolawcza jak cos Centrala wymysli :(
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-24, 21:00   

Dusterklub napisał/a:
syczy bo jest za mało czynnika w układzie(nieszczelny układ) a czop lodowy tak sobie nazwali bo pierwsze słyszę o tym:) lód robi się z powodu niedostatecznej ilości czynnika co za tym idzie klima działa nie prawidłowo


Dzięki. No więc w serwisie powiedziano mi, że czynnika jest tyle, ile potrzeba i że został osuszony. Niestety, niczego to nie poprawiło, tj. nadal syczy i nadal słabo chłodzi, gdy jest naprawdę gorąco (tj. ponad 25 C w długiej trasie). Czy mam rozumieć, że Twoje auto też syczało, a teraz nie syczy? To byłby argument w serwisie...
_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-24, 21:02   

BoloSr napisał/a:
poszla informacja do centrali do Francji a tam jak sie okazuje jest to znana i narzie nie wiedza jak to rozwiazac :( wiec bede musial czekac na akcje przywolawcza jak cos Centrala wymysli :(


Dawaj znać, jak tylko coś ustalisz. Powinniśmy się wszyscy zgłaszać do serwisów z tymi problemami i żądać naprawy. Może w końcu coś ustalą i zaczną naprawiać zanim nam się skończą gwarancje.
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-24, 21:42   

Dam znac jak bede cos wiedzial.
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-04-24, 21:55   

BoloSr napisał/a:
Dam znac jak bede cos wiedzial.


Otóż to :->

Trochę Mnie dzisiejszym Twoim telefonem zaniepokoiłeś.
Nie robię zbytnio długich tras więc problemu z klimą nie zaobserwowałem ale może na dłuższej trasie klima po pewnym czasie nie wydala już i dzieją się takie cyrki... :-/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
https://www.extraskupsamochodow.pl/mazowieckie/
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10