Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Młoda hoża Rumunka"
Autor Wiadomość
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-27, 14:45   Re: głośniki

piku napisał/a:
Wymieniłem też (zleciłem firmie) wymianę przednich głośników. Zamontowano mi podstawowy dwudrożny separowany zestaw izraelskiej firmy Morel. Wytłumiono też przednie drzwi matami firmy STP.
Efekt bardzo dobry na postoju, gdy w aucie jest cicho - muzyka na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza góra, ale bas też ładnie słychać. Podczas jazdy (2-2,5 tys. obrotów + wiatr i hałas od kół/zawieszenia - dość niskie dźwięki) góra pozostaje satysfakcjonująca, natomiast basy są jakby wytłumione lub zagłuszone (rozumiem, dlaczego montuje się w autach subwoofery). Generalnie: muzyka dużo lepsza niż poprzednio, słucha się przyjemnie, ale wciąż brakuje rozsądnego basu. Z braku miejsca, subwooferów nie zamontuję. Podobno głośniki o średnicy 16 cm poprawiłyby bas, ale na to też nie bardzo jest miejsce.

Tyle zmian na razie. Jestem w trakcie konsultowania oświetlenie tylnej kanapy, termometru i "półeczek" na drobiazgi na konsoli środkowej. Trochę pewnie jednak potrwa zanim się zdecyduję i zlecę wykonanie. Oczywiście, przed zimą okleję część auta - nie jestem zdecydowany, jak dużą, jak daleko to ma pójść.


Fajnie jakbyś dawał fotki jak to wszystko jest u Ciebie zrobione ;-)
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-27, 14:51   

Dokładnie fotki fotki fotki :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-08-27, 21:08   

Kolego piku a drzwi zostały wytłumione wyklejone w jaki sposób?
Tylko blacha od wewnątrz pojazdu czy blacha zewnętrzna też? (wew, zew. patrzac jak jesteśmy w samochodzie)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-28, 09:21   zdjecia zmian

No to próbuję dodać linki do zdjęć:
chlapacze uniwersalne:


chlapacze dedykowane -


oraz -


schowek na okulary -


oraz -


głośniczek wysokotonowy -


uchwyt nad kierowcą -


I to by było na tyle. Na razie.


Tak będzie lepiej wyglądać z fotkami.
Pozdrawiam Admin-tomszafa


duster wytłumianie (40).jpg
a tak wygl ąda montaż schiwka na okulary od górnej strony podsufitki
Plik ściągnięto 88 raz(y) 70,32 KB

_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2014-10-04, 09:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-28, 09:25   

Schowek na okulary mi sie widzi ale nie zaslania on przypadkiem swiatla z lampki ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-28, 09:32   

BoloSr napisał/a:
Schowek na okulary mi sie widzi ale nie zaslania on przypadkiem swiatla z lampki ???


Jest OK.
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-28, 09:36   

Mowisz ze nowy w ASO kosztuje 40 zeta ???? dobrze to odczytalem to chyba bede musial zapytac jak to wyglada :) moze masz jakis nr zeby sie dokladnie zapytac o ta czesc ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-28, 10:38   

BoloSr napisał/a:
nowy w ASO kosztuje 40 zeta ?


40 zł kosztuje uchwyt nad głowę kierowcy; schowek na okulary od starego logana kosztuje 25 zł (od Lodgy już 100 zł).
Słyszę jednak postukiwanie okularów w schowku podczas jazdy po nierównościach, co oznacza, że trzeba ten schowek wyłożyć czymś miękkim. Oryginalnie wyłożony pianką jest tylko spód, górę stanowi tapicerka, a boczki i nosek są twarde. W tej wersji montażu, jaką ja zastosowałem, nosek jest zbędny. Jest potrzebny dla lepszego trzymania okularów tylko wtedy, gdy schowek zamontowany jest w miejscu uchwytu nad kierowcą (okulary leżą w nim wówczas pionowo i nosek utrzymuje je w pozycji).
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-28, 10:46   

piku napisał/a:
BoloSr napisał/a:
nowy w ASO kosztuje 40 zeta ?


40 zł kosztuje uchwyt nad głowę kierowcy; schowek na okulary od starego logana kosztuje 25 zł (od Lodgy już 100 zł).
Słyszę jednak postukiwanie okularów w schowku podczas jazdy po nierównościach, co oznacza, że trzeba ten schowek wyłożyć czymś miękkim. Oryginalnie wyłożony pianką jest tylko spód, górę stanowi tapicerka, a boczki i nosek są twarde. W tej wersji montażu, jaką ja zastosowałem, nosek jest zbędny. Jest potrzebny dla lepszego trzymania okularów tylko wtedy, gdy schowek zamontowany jest w miejscu uchwytu nad kierowcą (okulary leżą w nim wówczas pionowo i nosek utrzymuje je w pozycji).


ale nr na niego mi nei podasz bo pewnie nigdzie nie ma nabitego na czesci :(:( ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-28, 14:03   

Dominus napisał/a:
drzwi zostały wyklejone w jaki sposób? Tylko blacha od wewnątrz pojazdu czy blacha zewnętrzna też?


Zostały wyklejone obie blachy. Jedna matami STP Silver, druga matami STP gold (nie zapamiętałem, która mata gdzie). Na całość (para drzwi przednich) zużyto 5 mat. Każde drzwi dostały ok. 2 kg materiału.
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-08-28, 19:33   

piku napisał/a:
Dominus napisał/a:
drzwi zostały wyklejone w jaki sposób? Tylko blacha od wewnątrz pojazdu czy blacha zewnętrzna też?


Zostały wyklejone obie blachy. Jedna matami STP Silver, druga matami STP gold (nie zapamiętałem, która mata gdzie). Na całość (para drzwi przednich) zużyto 5 mat. Każde drzwi dostały ok. 2 kg materiału.


Właśnie tak samo ja wykleiłem drzwi w sobote.
Blacha zewnętrzna STP Silver'em (w kawałkach ale naklejane z zakładaniem się na siebie) , a wewnętrzna STP goldem w jednym kawałku :-)
Boczek drzwi okleiłem pianką wygłuszającą GMS-02 7mm dzięki czemu plastiki podczas uderzenia nie wydają takiego "głuchego dźwięku"
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-29, 08:15   

I jak wrazenia akustyczne?
Ile zajelo ci to czasu?
Robiles jakies fotki?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-29, 08:51   

tomszafa napisał/a:
I jak wrazenia akustyczne?


Wiem, że to pytanie do Dominika, ale mamy wytłumienie zrobione takimi samymi materiałami (ja nie mam pianki na plastikowych boczkach), więc i wrażenia pewnie podobne.
A mam wrażenie, że jest trochę ciszej. Zamierzam kontynuować w miarę możliwości finansowych wytłumianie auta. Raczej nie będę tego robił sam, tylko zlecę warsztatowi, który wytłumiał mi drzwi przednie.
Pewnie jesteście ciekawi materiałów, ceny. A więc: materiały to STP silver i gold. Za wytłumianie pary drzwi zapłaciłem 550 zł, w tym, 350 to cena materiałów, a 200 to robocizna. Materiały są bardzo drogie, a i robota nie tania, jak to przy samochodach.
_________________
Piotrek
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-29, 09:40   

piku napisał/a:
tomszafa napisał/a:
I jak wrazenia akustyczne?


Wiem, że to pytanie do Dominika, ale mamy wytłumienie zrobione takimi samymi materiałami (ja nie mam pianki na plastikowych boczkach), więc i wrażenia pewnie podobne.
A mam wrażenie, że jest trochę ciszej. Zamierzam kontynuować w miarę możliwości finansowych wytłumianie auta. Raczej nie będę tego robił sam, tylko zlecę warsztatowi, który wytłumiał mi drzwi przednie.
Pewnie jesteście ciekawi materiałów, ceny. A więc: materiały to STP silver i gold. Za wytłumianie pary drzwi zapłaciłem 550 zł, w tym, 350 to cena materiałów, a 200 to robocizna. Materiały są bardzo drogie, a i robota nie tania, jak to przy samochodach.


To jestem sobie w stanie sam zrobic, ale faktycznie materiały troche drogie.
Na razie trza bedzie odpuscic temat bo czasu brak na takie zabawy :-(
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-08-29, 09:58   

Ja zakupiłem maty na allegro coś 250zł z wysyłką no i jeszcze miałem piankę GMS.
Materiały na przedni drzwi.
Zabawy z tym jest trochę, w chwili obecnej mam wyklejone przednie drzwi kierowcy, a zajeło mnie to chyba z 3godzinki, za drugie drzwi zamierzam zabrać się w ciagu tygodnia, dwóch ale już czuje różnice.
Od zewnątrz stukając palcem w drzwi przednie wyciszone a tylne nie wyciszone różnica jest ogromna.
Tylne mają głuchy, metaliczny dźwięk, a przednie nie tłuczą się.
Przy zamykaniu też jest ładniejszy dźwięk.
Od środka stukając w plastikowy boczek wyciszony pianką GMS a nie wyciszony jest róźnica tak jak przy blasze, dźwięk nie jest taki głuchy a sami wiecie jakie plastki mamy w DD.
Choć mam tylko drzwi kierowcy wyciszone w chwili obecnej jest dobrze niż oryginalnie, jak na razie jestem zadowolony z efektu mojej pracy ;-)
Co do audio, bass jest o wiele lepszy, przy tak wyciszonych drzwiach można o wiele więcej wyciągnąć z głośników, blacha nie wpada w rezonans.
Jak zawsze podkręcałem moje radio do vol ~38,40 (a lubię posłuchać muzyki troszkę głośniej a mam jeszcze dodatkowo subwoofer w bagażniku) to teraz vol ~30 mi wystarcza :-D
Foto nie robiłem, chciałem zobaczyć jak mi to wyjdzie. Przy wyciszaniu drzwi pasażera zrobię obszerny fototutorial
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13